Код—результат кодування.Щоб розуміти одне одного, люди придумували назви предметів та явищ — слова. Зі слів за певними правилами утворювалися речення. Так виникли мови спілкування. Одна й та сама інформація різними мовами звучить по-різному. Мову можна розуміти як спосіб кодування інформації. Розвідники для кодування інформації створювали свої мови — системи кодування, призначені для зберігання секретності і зменшення розміру повідомлень. Пригадайте оповідання Конан Дойля та його абетку «чоловічків, що танцюють».
Із давніх-давен люди користувалися шифрами. Найпростішими і найзручнішими є цифрові шифри. Наприклад, основними кольорами райдуги є червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий, їх можна пронумерувати в зазначеному порядку цифрами від 1 до 7.
Музичні твори записують за допомогою нот. Основними нотами музичного ряду є ноти до, ре, мі, фа, соль, ля, сі. їх також можна пронумерувати цифрами від 1 до 7.
Таким чином, різноманітна інформація — кольори, ноти та дні тижня — може бути подана єдиним способом — за допомогою цифр.
Для обробки комп’ютером будь-яка інформація подається у вигляді чисел, записаних за допомогою цифр.
Двійкові коди — спосіб подання інформації за допомогою двох символів — 0 і 1.
Цифри можна закодувати електричними сигналами, якими оперує комп’ютер. Для зручності технічної реалізації в комп’ютері використовуються сигнали двох рівнів. Один із них відповідає цифрі 1, другий — цифрі 0. Цифри 0 і 1 називаються двійковими. Вони є символами, з яких складається мова, що розуміє і використовує комп’ютер. Інформація, яку обробляє комп’ютер, кодується за допомогою цієї мови.
Отже, будь-яка інформація в комп ‘ютері передається за допомогою двійкових чисел.
Найменшою кількістю інформації є одне з двох можливих значень — 0 або 1. Така кількість інформації називається біт (bit скор. від англ. binary digit — двійкова цифра).
Біт — це кількість інформації, що необхідна для однозначного визначення однієї з двох рівноймовірних подій.Вісімка бітів називається байтом (від англ. byte). Отже, 1 байт = 8 біт.
Джерела інформації |
DviykovyyKod |
Комментариев нет:
Отправить комментарий